Ήττα από τον Υδραϊκό

Δεν τα κατάφερε το «τριφύλλι» κόντρα στον Υδραϊκό στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την πρώτη αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών και ηττήθηκε με 17-8.

Λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού το παιχνίδι δεν έγινε στην προγραμματισμένη ημερομηνία που είχε οριστεί στις 2 Οκτωβρίου.

Το «τριφύλλι» δεν κατάφερε να συνεχίσει τα επιτυχή αποτελέσματα αφού μετά την νίκη στην πρεμιέρα με 11-7 κόντρα στην Χίο σήμερα ηττήθηκε εύκολα από τον Υδραϊκό με 17-8.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς προβάδισμα στο σκορ αφού τελείωσαν το πρώτο οκτάλεπτα προηγούμενοι με 5-1. Με το ίδιο πάθος και με την ίδια διάθεση οι Υδραίοι διεύρυναν το προβάδισμα τους σε 10-2 στο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν μία τυπική διαδικασία με τον Υδραϊκό να κρατάει εύκολα το προβάδισμα και οι πράσινοι να μην μπορούν να βγάλουν αντίδραση με το τελικό σκορ να είναι το 17-8 υπέρ των γηπεδούχων.

Επιμέλεια: INPAO Newsroom

Το INPAO.GR πρόκειται για ένα ανερχόμενο site στην ήδη «ταλαιπωρημένη» Παναθηναϊκή ενημέρωση. Με... όπλα το έγκυρο και πρωτογενές ρεπορτάζ, τις πλούσιες αναλύσεις και τις αρθρογραφίες από την έμπειρη δημοσιογραφική μας ομάδα, φιλοδοξούμε να αποτελέσουμε το No.1 σάιτ στην «πράσινη» ενημέρωση.